HONOROWE KRWIODAWSTWO W ZSP NR 1 W PRASZCE

Krwiodawstwo w ZSP 1 w Praszce

Honorowe oddawanie krwi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce jest obecne od wielu lat. W ostatnich okresie nabrało ono szczególnego rozmachu na skutek akcji promocyjnych organizowanych przez szkolny wolontariat. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w dotychczasowych akcjach udało się zebrać ponad 100 litrów krwi !!!.

W zakresie promocji honorowego krwiodawstwa nasza szkoła posiada  duże osiągnięcia. Na przestrzeni ostatnich trzech lat zdobywaliśmy czołowe miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Najbliższa akcja oddawania krwi w ZSP nr 1 odbędzie się 11.12.2013 (w godz. 900 – 1200, sala nr 7). Serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów !!!