KLUB 8 Młodzieżowy Wolontariat

Szkolny Wolontariat z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych działa od 2002 roku stając się nieodłącznym elementem życia praszkowskiej społeczności.

Najważniejsze akcje wolontariatu prowadzone każdego roku szkolnego:

• WYPRAWKI SZKOLNE -na początku każdego roku przygotowujemy wyprawki szkolne dla najuboższych dzieci ze szkół podstawowych w Praszce
  • PLENER WOLONTARIUSZY – na przełomie września i października bierzemy udział w plenerze wolontariuszy
  • MINIOLIMPIADA „RAZEM SPRAWNI TAK SAMO” – jest to olimpiada dla dzieci niepełnosprawnych, które rywalizują razem z dziećmi zdrowymi. Nasi wolontariusze chętnie pomagają przy organizacji tego wydarzenia i opiekują się dziećmi podczas trwania imprezy
  • PORZĄDKOWANIE GROBÓW – pod koniec października wolontariusze porządkują opuszczone groby w swoich parafiach
  • FRUTI DEJ – popularna akcja w życiu nasze społeczności uczniowskiej. Wolontariusze przygotowują i sprzedają: owoce, sałatki, koktajle. Zdobyte fundusze przeznaczają na pomoc najuboższym uczniom.
  • ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI – gdy zbliżają się święta naszych „niebieskich” spotkać można w supermarketach. Z uśmiechem zbieramy dary dla najbardziej potrzebujących dzieci, a radość w sercu sprawia, że nie jest im zimno!
  • BAL KARNAWAŁOWY – po studniówce szykujemy się na kolejny bal. Maturzyści dekorują i zapraszają podopiecznych z Zespołu Placówek Specjalnych na świetną zabawę. Śpiewamy, tańczymy dopóki nie braknie sił.
  • ZBIÓRKA MAKULATURY – wiosną wolontariusze zbierają materiały wtórne, a zebrane w ten sposób środki pieniężna przeznaczamy na wyprawki szkolne.
  • DZIEŃ CIACHA – w tym dniu wolontariusze pieką i sprzedają ciasta. Jeśli w szkole każdy ma dobry humor wiadomo, że nastał ten dzień.

Każdego roku wolontariusze przechodzą szkolenie z pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników medycznych lub pielęgniarką.

Spotykają nas również ciężkie momenty, które oczekują od nas natychmiastowej reakcji. NIGDY nie pozostajemy obojętni….

Nasz Klub 8 współpracuje z:

• Szkołami podstawowymi w Praszce
  • Zespołem Placówek Specjalnych w Praszce