OLIMPIADY I KONKURSY w pierwszym półroczu roku szkolnego 2013/2014

OLIMPIADY I KONKURSY w pierwszym półroczu roku szkolnego 2013/2014

OLIMPIADY I KONKURSY w pierwszym półroczu roku szkolnego 2013/2014

Ogólnopolski „Konkursu Ojczyzny Polszczyzny”

We wrześniu 2013 roku ZSP nr 1 został zgłoszony do Ogólnopolskiego „Konkursu Ojczyzny Polszczyzny”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny. Turniej składał się z kilku etapów. W pierwszym, szkolnym etapie, uczniowie pisali test zawierający zadania zamknięte i otwarte oraz prezentowali wypowiedź ustną przed publicznością.

W części pisemnej konkursu w dniu 04.10.2013 r. brały udział następujące osoby :
1. Tomasz Dąbrowski – kl. II MT ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
2. Dominik Cebula – kl. II MT ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
3. Arkadiusz Nicpoń – kl. II MT ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
4. Kamil Kalemba – kl. II MT ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
5. Michał Urbaniak – kl. II TM ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
6. Maria Mateja – kl. II LO ( opiekun : Beata Popczyk)
7. Dominika Bienias – kl. II EI ( opiekun : Emilia Olszowa)
8. Katarzyna Młynarczyk – kl. II EI ( opiekun : Emilia Olszowa)
9. Agnieszka Garncarek – kl. II EI ( opiekun : Emilia Olszowa)
10. Paulina Pawelec – kl. II EI ( opiekun : Emilia Olszowa)
11. Mateusz Gnacy – kl. III ME ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
12. Leszek Gędek – kl. III ME ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
13. Dorota Wilk – kl. II EI ( opiekun : Emilia Olszowa)
14. Katarzyna Tołoknów – kl. II EI ( opiekun : Emilia Olszowa)
15. Klaudia Barańska – kl. II EI ( opiekun : Emilia Olszowa)
16. Jarosław Ramus – kl. I TM ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
17. Sebastian Miedziński – kl. I TM ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
18. Adrian Jarząb – kl. I TM. ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )

W części ustnej konkursu w dniu 11.10.2013 r. swoją wypowiedź zaprezentowali:
1. Maria Mateja – kl. II LO ( opiekun : Beata Popczyk)
2. Michał Urbaniak – kl. II TM ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
3. Leszek Gędek – kl. III ME ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )
4. Adrian Jarząb – kl. I TM. ( opiekun : Bogusława Kaczmarek )

W etapie rejonowym ( 26.10.2013 r. ), który obejmował szkoły całego województwa opolskiego, uczestniczyli zwycięzcy szkolnych eliminacji. „Sportową” reprezentowali :
1. Maria Mateja – kl. II LO ( opiekun: Beata Popczyk )
2. Leszek Gędek – kl. III ME ( opiekun: Bogusława Kaczmarek )

W ustnym etapie rejonowym ( 18.11.2013 r. ), tzw. Małym Finale, brali udział następujący uczniowie :
1. Maria Mateja – kl. II LO ( opiekun: Beata Popczyk )
2. Leszek Gędek – kl. III ME ( opiekun: Bogusława Kaczmarek )

W Małym Finale Ogólnopolskiego „Konkursu Ojczyzny Polszczyzny” wyróżnienie otrzymała Maria Mateja z klasy II LO ( opiekun : Beata Popczyk ).

Konkurs internetowy wiedzy o Stanach Zjednoczonych – Maria Mateja, Olga Grajek – bez kwalifikacji do następnego etapu – Opiekun Anna Marciniak

38 Olimpiada Języka Angielskiego – startowało 39 osób, do etapu okręgowego zakwalifikowała się Sandra Gil – Opiekun Anna Marciniak

Olimpiada Przedsiębiorczości – „Własna firma” – Milena Stawicka zakwalifikowała się do etapu okręgowego we Wrocławiu – Opiekun Anna Nalichowska, Izabela Kasprzak

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – „Strefa euro – szansa czy zagrożenie” – etap szkolny – Opiekun Anna Nalichowska, Izabela Kasprzak

Olimpiada o Unii Europejskiej – Maria Mateja, Olga Grajek, Bartłomiej Bartela – etap okręgowy – Opiekun Anna Nalichowska, Izabela Kasprzak

Konkurs wiedzy o prawie pracy „Poznaj swoje prawa w pracy” –Katarzyna Pałyga, Dominika Bienias zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego – Opiekun Anna Nalichowska Izabela Kasprzak

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – etap szkolny – Opiekun Aleksandra Mirowska

Olimpiada Historyczna – Olga Grajek – etap okręgowy – Opiekun Aleksandra Mirowska

Dzień Dawców Szpiku – rejestracja dwudziestu potencjalnych dawców – Opiekun Aleksandra Mirowska

Młoda Krew Ratuje Życie – X edycja – I miejsce – Opiekun Dorota Pałyga, Jacek Wiśniewski

„Program pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2013/2014” – Anna Zaroślińska, Bartłomiej Bartela

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – w toku – Opiekun Damian Paduszek

Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS – nikt nie zakwalifikował się do następnego etapu – Opiekun Damian Paduszek

Olimpiada „Euroelektra” – do II etapu zakwalifikowali się Wojciech Hombek, Grzegorz Trawiński, Mateusz Polak – Opiekun Jarosław Ośródka

Olimpiada Wiedzy Technicznej – do drugiego etapu (okręgowego) zakwalifikowali się Wojciech Hombek, Grzegorz Trawiński, Mateusz Polak, Bartłomiej Rzeźniczak – Opiekun Jarosław Ośródka
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotów Ścisłych- Sowa Matematyczna-
edycja IV – 25.11.2013r. – koordynator- p. Jolanta Mateja
Sowa Matematyczna – 4 edycja
Kategoria wiekowa: Euklides
Skład drużyn biorących udział w I etapie konkursu:

I drużyna II drużyna III drużyna
Maria Mateja, II LO A
Olga Grajek, II LO A
Klaudia Kinach, II LO A
Tomasz Najberg, II LO A
Łukasz Kalemba, II LO A Sandra Gil, Klasa III LOA
Dagmara Jarząbek III LOA
Mateusz Bajak, IV TI
Bartosz Matuszczyk, IV TI Wojciech Hombek, IV MT
Mateusz Polak, IV MT
Grzegorz Trawiński, IV MT
Bartłomiej Rzeźniczak, IV MT
II drużyna w składzie:
Sandra Gil, Klasa III LOA
Dagmara Jarząbek III LOA
Mateusz Bajak, IV TI
Bartosz Matuszczyk, IV TI
awans do finału ogólnopolskiego olimpiady (17.12.2013r.), czekamy na wyniki.

Nadmieniamy, że grupie uczniów z klasy II LOA zabrakło tylko dwóch punktów, żeby dostać się
do finału, co dobrze rokuje na udział tej grupy w kolejnych edycjach Sowy Matematycznej.

2. Międzynarodowe Zawody Logiczne- Genius Logicus – koodynator – p. Jolanta Mateja.
Startują: 1. Mateusz Bajak – IV TI,
2. Bartosz Matuszczyk – IVTI,
3. Wojciech Hombek- IV MT,
4. Mateusz Polak – IV MT,
5. Grzegorz Trawiński – IV MT,
6. Bartłomiej Rzeźniczak – IV MT.
Zawody składają się z dwóch etapów. Trwają od października do końca maja. Do 26.01.2014r. – etap pierwszy, II etap – przełom marca/kwietnia, podsumowanie- czerwiec ‚2014.
3. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny- Pangea- koordynator – p. Ewa Raducka.
Startuje 70 uczniów z naszej szkoły. I etap odbył się 10.01.2014r. Czekamy na wyniki -17.03.2014r.

PONADTO UCZNIOWIE ZSP BRALI I BIORĄ UDZIAŁ:

SPRZĄTANIE ŚWIATA połączone z konkursem ekologicznym
MIKOŁAJKI SZKOLNE
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
PASTORAŁKI 2013
WOŚP
PROJEKTY UNIJNE
ZAWODY SPORTOWE