Na Sportowej bez zmian :)

„Szybciej niż koronawirus rozprzestrzeniają się tylko fake newsy w sieci. WHO ostrzega przed pierwszą infodemią – epidemią informacyjną…”

Pragniemy zdementować krążące bliżej nieokreślonymi kanałami internetowymi pogłoski jakoby w Naszej Szkole zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Zwracamy uwagę, że krążący obrazek jest przeróbką wpisu z 2013 roku z danymi kontaktowymi szkoły zbudowaną w oparciu o informacje o przypadkach z województwa dolnośląskiego i wrocławskiego szpitala im. J. Gromkowskiego. „Dowcipnisiom” natomiast przypominamy brzmienie artykułu 224a k.k., który stanowi:

Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

ZAJĘCIA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W PRASZCE ODBYWAJĄ SIĘ NORMALNIE!

Rodzicom przypominamy : Rzetelne informacje z pierwszej ręki. Sprawdzone informacje na temat koronawirusa (COVID-19) znajdziesz na stronach Ministerstwa Zdrowia (MZ)”