SPORTOWA 8 – w Tatrach – relacja ze szkolnej wycieczki

3- 5 października 2022r. odbyła się wycieczka krajoznawcza w Tatry uczniów klas pierwszych i drugich oraz  nauczycieli ze Sportowej 8 .

Wyjechaliśmy w poniedziałek rano z Praszki. Po drodze zwiedziliśmy Jasną Górę w Częstochowie, tradycyjnie pomodliliśmy się w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej  i wyruszyliśmy w kierunku  Zakopanego.

Pogoda jednak nie bardzo sprzyjała do chodzenia po górach, a więc w pierwszym dniu, żeby nie marnować czasu,  zwiedzaliśmy Zakopane, świetnie spędziliśmy czas w Aquaparku. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do pensjonatu, gdzie po obiadokolacji odbyły się  turnieje sportowe.

Drugi dzień po śniadaniu pojechaliśmy busem na Palenice Białczańską. Ponieważ w górach było ślisko i niebezpiecznie, zdecydowaliśmy zmienić program naszej wycieczki i postanowiliśmy zwiedzić jedno z najpiękniejszych jezior w Tatrach – Morskie Oko.

Przeszliśmy pieszo w tym dniu prawie 18 kilometrów  i ruszyliśmy na obiad do pensjonatu.  Gaździna tradycyjnie ,,na zamówienie” uczniów ze Sportowej nalepiła przepysznych domowych pierogów  ruskich oraz z mięsem, upiekła pyszne domowe ciasto, a my świetnie  skonsumowaliśmy to wszystko w kilka minut.

No i środa. Smaczne góralskie śniadanko, złapaliśmy chwilę pięknego słoneczka i zaliczyliśmy pieszy czerwony szlak Grunwaldzki z Gliczarowa Górnego do kościoła w Poroninie.

Wszystko co dobre się kończy i niestety, trzeba wracać… Zajechaliśmy szczęśliwie do Praszki.

Było naprawdę fajnie

Mirosław Kowalczuk