Sowa Matematyczna

Silna grupa pod wezwaniem sowy

Mamy finalistów ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotów Ścisłych Sowa Matematyczna 2013!

17. grudnia 2013r. odbył się finałowy etap olimpiady Sowa Matematyczna. Główną ideą konkursu jest przygotowanie uczniów do egzaminów kończących poszczególne etapy nauki – w naszym przypadku do matury.

W pierwszym etapie konkursu, testy składały się z 30 zadań zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności; każde pytanie punktowane było od 1 do 3 punktów w zależności od stopnia trudności. Część zadań mogła wykraczać poza podstawę programową. Do każdego zadania zamkniętego dołączonych było 5 odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Pierwszy etap rozwiązywany był przez uczniów we wcześniej ustalonych czteroosobowych drużynach. W zmaganiach olimpijskich wzięły udział 3 drużyny w składzie:

I: Olga Grajek, Klaudia Kinach, Maria Mateja, Tomasz Najberg, wszyscy z kl. II LA;

II: Sandra Gil – III LA, Dagmara Jarząbek – III LA, Mateusz Bajak – IV TI, Bartosz Matuszczyk – IV TI;

III: Wojciech Hombek, Mateusz Polak, Bartłomiej Rzeźniczak, Grzegorz Trawiński – wszyscy z kl. IV MT.

Do etapu finałowego konkursu zostali zakwalifikowani uczniowie kilkudziesięciu drużyn, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w pierwszym etapie. No i mamy sukces! II grupa, czyli Sandra Gil, Dagmara Jarząbek, Mateusz Bajak i Bartosz Matuszczyk znaleźli się w tym elitarnym gronie. Nadmieniam, że I grupie, czyli uczniom z II LA, zabrakło zaledwie 2 punktów, żeby znaleźć się w etapie finałowym tej olimpiady, co bardzo dobrze rokuje na udział tej drużyny w kolejnej edycji Sowy.

Nasi finaliści nie rozwiązywali  już zadań w grupie, lecz indywidualnie. Każdy z nich zmagał się z 6 zadaniami otwartymi   w czasie 90 minut.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a finalistom gratulujemy sukcesu! Jesteśmy z Was dumni 🙂