Rynek pracy bez tajemnic

Jak zaplanować i zbudować ścieżkę kariery zawodowej? – na to i wiele innych pytań dotyczących rynku pracy próbowali wspólnie z Panią Paulą Pszenicą i dyrektorem generalnym firmy Haldex odpowiedzieć uczniowie Gimnazjum z Praszki i Rudnik oraz ZSP nr 1 w Praszce.

30 listopada na spotkaniu zorganizowanym we współpracy z Regionalnym Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2″ Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 gościł Panią Paulę Pszenicę oraz dyrektora generalnego firmy Haldex Pana Marka Nawrockiego. Spotkanie dotyczyło najbardziej aktualnych trendów na rynku pracy, zarówno w Polsce, jak i w Europie. 60 uczniów gimnazjum i naszej szkoły mogło poznać tendencje dotyczące bieżącego zapotrzebowania na zawody, zadawać pytania, spotkać się na indywidualnych rozmowach z przedsiębiorcami oraz skorzystać ze słodkiego poczęstunku :).

Poruszane zagadnienia połączone z najnowszym poziomem wiedzy i doświadczenia przemawiających gości, sprawiły że spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród młodzieży i bezsprzecznie podniosło poziom ich orientacji na lokalnym, ale i globalnym rynku pracy

[su_custom_gallery source=”media: 3857,3858,3859,3860,3861,3862,3863″ link=”lightbox” target=”blank” width=”250″ height=”160″ title=”never”]