Gratulacje dla drużyny ZSP za zajęcie II miejsca w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy!

W dniu 28 lutego 2018 r. odbył się II etap, a zarazem finał III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy. W sali lustrzanej MDK w Oleśnie przeprowadzona została bardzo ciekawa gra planszowa, w której uczestniczyły drużyny 7 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu oleskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Dominika Namyślak, Karolina Lewandowska i Milena Owczarek z klasy II ME. Dziewczyny wykazały się dużą znajomością rynku pracy bezbłędnie odpowiadając na pytania-pułapki w trakcie gry. Dzięki swojej wiedzy jako pierwsze dotarły do pola „Emerytura”, które kończyło ich zmagania. W pierwszym etapie przygotowały wniosek o dofinansowanie wirtualnej firmy „Prawie jak mama” oferującej różne formy opieki nad dziećmi. Punkty zdobyte w obu etapach pozwoliło naszej drużynie zająć II miejsce i zasłużenie odebrać cenne nagrody zarówno dla szkoły (drukarka), jak również osobiście (każda otrzymała kamerę i powerbank). Mam nadzieję, że za rok znów znajdzie się odważna i kreatywna ekipa, która zechce podzielić się swoim pomysłem na biznes i przeżyć dreszczyk emocji konkursowych.
Opiekun drużyny – doradca zawodowy Zofia Gońda-Ciupa