POWER po raz trzeci – fotorelacja

Fotorelacja z Włoch, z Forli, gdzie przebywa właśnie 21 uczniów z naszej szkoły. Praca, relaks, włoskie klimaty… Podczas pobytu we Włoszech w ramach programu POWER uczniowie naszej szkoły odbywają bezpłatne staże w biurach, zakładach produkcyjnych i usługowych. Staże powiązane są ściśle z kierunkami kształcenia, więc ekonomistka odbywa praktyki w biurze ochrony konsumentów (dział administracyjno-finansowy), graficy komputerowi w agencji reklamowej lub zakładach fotograficznych, mechatronicy natomiast w zakładach produkcyjnych lub warsztacie samochodowym. Uczestnicy programu pracują w 14 firmach ulokowanych w miejscowościach Forli, Faenza, Imola, Cesena, Bertinoro. Praktyki nadzorowane sa przez opiekunów stażu w każdym zakładzie pracy, dodatkowo nad całym projektem czuwaja opiekunowie z lokalnej organizacji Uniser koordynującej program. A od tego roku szkolnego rusza kolejna edycja „POWERa” w ZSP i kolejnych 50 szczęśliwców wyjedzie do Belfastu, Irlandii, Włoch i Hiszpanii. Z niespodzianek… 10 osób poleci tym razem na…MALTĘ, by pilnie odbyć 4 tygodniowy staż. W sumie już 110 uczniów spędziło w ramach projektu miesiąc zagranicą, a łącznie wydaliśmy ok. 2.300.000 zł! Dziękujemy Pani Olu 🙂

Możesz również polubić…

Skip to content
%d bloggers like this: