Konferencja PLANOWANIE KARIERY ZAWODOWEJ

Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy

W dniu 7 października br. pięciu uczniów z drugich klas technikalnych naszej szkoły brało udział w seminarium „Planowanie kariery zawodowej” zorganizowanym w ramach projektu OPOLSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE BLIŻEJ RYNKU PRACY. Podczas seminarium zainicjowano między innymi działalność Szkolnych Ośrodków Kariery oraz zespołów „design-thinking”.

Szkolne Ośrodki Kariery obejmują prowadzenie wirtualnej firmy na specjalnie przygotowanej platformie natomiast zespoły „design-thinking” to odważna, ambitna, kreatywna i przedsiębiorcza młodzież, która dzięki współpracy z przedsiębiorcami będzie mogła rozwijać swoje zainteresowania i zdolności.

Obecnie aktywnie działają już na platformie nasze firmy. Udało się również stworzyć dwa kreatywne zespoły składające się z mechatroników i informatyków.