Wiktor Morawiak( II ME) wyróżniony w ogólnopolskim konkursie Matematyka&Geogebra – MaGIK

[su_custom_gallery source=”media: 4064″ link=”lightbox” target=”blank” width=”300″ height=”300″ title=”never”]

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wykonanie przez ucznia apletu w programie GeoGebra.
GeoGebra to ogólnodostępne oprogramowanie do nauczania matematyki. Oprogramowanie łączy geometrię, stereometrię, algebrę, arkusz kalkulacyjny, wykresy, statystykę i analizę matematyczną. Korzystanie z GeoGebry sprawia, że nauka staje się dynamiczna, interaktywna i przyjemna. Umożliwia zrozumienie i rozwiązywanie wielu problemów, zadań z matematyki oraz z innych dziedzin wiedzy dzięki możliwości eksperymentowania. Ponadto korzystanie z programu GeoGebra daje możliwość ciekawej interpretacji tematu.
Dominika Namyślak i Wiktor Morawiak z klasy II ME zainteresowali się możliwościami tego programu już w klasie pierwszej. W tym roku postanowili wystartować w konkursie w kategorii: ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego.
Dominika przygotowała aplet ilustrujący twierdzenie Talesa. Wiktor opracował kalkulator funkcji kwadratowej. Obie prace zostały wykonane na wysokim poziomie.
Kryteria oceniania podane w Regulaminie konkursu obejmują:
– zgodność projektu z kategorią,
– oryginalność rozwiązania.
– stopień trudności wykonania apletu.
– czytelność i funkcjonalność projektu.
– nowatorstwo w podejściu do tematu.
– estetykę wykonania projektu.
Wiktor znalazł się w gronie 10. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wyróżnionych w konkursie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.