Nasze dwie "Wspaniałe" wolontariuszki

Wśród tegorocznych najlepszych wolontariuszy wyróżnionych w powiatowym konkursie Ośmiu Wspaniałych znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Klaudia Barańska i Marzena Porębska.
Obie są członkiniami Szkolnego Wolontariatu od 2012 roku. Swoją postawą otwartości i wrażliwości na potrzeby innych zwracały szczególną uwagę wśród rówieśników.
Swój wolny czas spędzały „wartościowo”, znajdowały czas na pracę wolontariusza nie zaniedbując nauki, obowiązków szkolnych i domowych.
Chętnie i często brały udział w różnego rodzaju akcjach i przedsięwzięciach Klubu 8: zbiórkach słodyczy i artykułów spożywczych, przygotowaniu paczek dla osób potrzebujących, zbieraniu funduszy poprzez organizację „Fruti Dej” czy „Dnia Ciacha”, Integracyjnego Balu Karnawałowego i Spartakiady dla dzieci niepełno[prawnych dla podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Praszce. Pomagały w zorganizowaniu akcji „Młoda Krew ratuje życie oraz kwestowały i pomagały w Sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Są osobami działającymi nie tylko w szkole, ale również w środowisku lokalnym – to aktywne druhny Ochotniczej Straży Pożarnej (Klaudia w OSP Praszka, Marzena w OSP Cieciułów).
Klaudia mówi: „Działalność w wolontariacie sprawia mi dużą radość. Największym podziękowaniem za to jest uśmiech na twarzy osoby, której ta pomoc została udzielona.”
Marzena chce zachęcić do działania innych: „Chciałabym swoją postawą zachęcić swoich rówieśników do pomocy innym, by uwierzyli, że każdy z nas ma w sobie wystarczająco dużo miłości i siły, by przekazywać ją innym, którzy tego potrzebują.
Klaudia i Marzena nie mogły uczestniczyć w Gali Ośmiu Wspaniałych, dlatego nie znajdziemy ich na zdjęciu na stronie NTO:
Należne im statuetki otrzymały w czasie uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów techników w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 na Sportowej w dniu 29 kwietnia 2016.
Niestety, nasze „Wspaniałe” opuściły mury naszej szkoły, ale pozostawiły po sobie wielu kolejnych wspaniałych wolontariuszy, którzy z pewnością godnie je zastąpią.
Życzymy im powodzenia na maturze!