Procedury bezpieczeństwa zw. z COVID-19

• Szkoła jest państwową instytucją chronioną szczególnym przepisami prawnym w dobie zagrożenia epidemiologicznego.
  • Przy wejściu do szkoły obowiązuje wszystkich weryfikacja temperatury ciała zgodnie z instrukcją przy mierniku pomiaru zdalnego (http://zsp-praszka.pl/dla-rodzicow/zasady-bezpieczenstwa-covid-19-pomiar-temperatury-ciala/).
  • Weryfikacja negatywna temperatury ciała oznacza kategoryczny zakaz wstępu do obiektów szkolnych pod groźbą surowych konsekwencji prawnych i karnych.
  • Na terenie szkoły obowiązuje wszystkich bezwzględny nakaz używania maseczek ochronnych. (na korytarzach i wszystkich pomieszczeniach.
  • Uczniowie zobowiązani są do używania maseczek zarówno na lekcjach jak i przerwach międzylekcyjnych
    Uczeń jest zobowiązany codziennie posiadać około 7 maseczek ochronnych i zmieniać je przed każdą kolejną lekcją.
    Uczeń jest zobowiązany przechowywać maseczki nieużywane oraz używane w oddzielnych hermetycznych opakowaniach.
    Uczeń jest zobowiązany każdorazowo dezynfekować dłonie przed wejściem do klasy i innych pomieszczeń szkolnych w zainstalowanych dezynfektorach
    Uczeń jest zobowiązany do częstego mycia rąk zgodnie z obowiązującymi zasadami w tym zakresie.
    Uczeń jest zobowiązany do zachowania na terenie szkoły wszelkich ogólnych zasad stosowanych w dobie pandemii zalecanych przez Główny Inspektorat Sanitarny(nie podawania rąk, unikania bezpośredniego kontaktu fizycznego, utrzymywania odległości od osób trzecich, higiena podczas kaszlu i kichania, unikanie dotykania ust i nosa dłońmi, higieniczne używanie telefonu)
  • Zdjęcie maseczki tylko w sytuacjach koniecznych uzgodnionych z nauczycielem.
  • W sytuacji pogorszenia się samopoczucia w trakcie przebywania w szkole zaleca się kolejną weryfikację temperatury miernikiem przy wejściu do szkoły.
  • Nauczyciele i pracownicy szkoły używają obowiązkowo przyłbic ochronnych, w które zostali wyposażeni. Używanie maseczki ochronnej jest decyzją indywidualną pracownika.
  • Obowiązkiem wychowawców jest stały kontakt telefoniczny z rodzicami ucznia monitorujący aktualną sytuację zdrowotną.
  • Obowiązkiem nauczycieli dyżurujących jest stały monitoring pomiaru temperatury oraz reagowanie w sytuacji naruszania zasad pomiaru.
  • Obowiązkiem nauczycieli wychowania fizycznego jest przed rozpoczęciem swoich zajęć z daną klasą każdorazowo przyprowadzenie grupy do pomiaru temperatury i nadzorowanie pomiarów
  • Obowiązkiem nauczycieli zajęć praktycznych jest przed rozpoczęciem swoich zajęć z daną klasą przyprowadzenie grupy do pomiaru temperatury i nadzorowanie pomiarów
  • Zadaniem wszystkich nauczycieli jest monitorowanie i reagowanie w przypadku naruszania zasad przebywania w przestrzeni publicznej określanych przez GID na terenie szkoły parkingu boisku i obiektach należących do ZSP.