Londyn w 6 dni!

W dniach 9-14 października uczniowie naszej szkoły wraz z młodszymi kolegami z SP2 uczestniczyli w wycieczce do Londynu. Spośród wielu atrakcji młodzież miała możliwość zobaczyć Big Bena, Gmach Parlamentu, Opactwo Westminster, Pałac Buckingham. Drugiego dnia udalismy sie do Leeds Castle oraz gotyckiej Katedry Canterbury, która jest siedzibą Kościoła Anglikańskiego. Kolejny dzień to przejazd do Cambridge a w nim spacer po miasteczku uniwersyteckim, przejście na Most Matematyczny obok King’s College i Senate House- miejsca wręczania dyplomów. Niezapomnianą atrakcją tego dnia było zwiedzenie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. W piątek zachwycaliśmy się piękna panoramą Londynu z London Eye, a następnie udalismy się na rejs statkiem po Tamizie. Uber Boat zabrał nas do dzielnicy Greenwich , gdzie mieści się Królewskie Obserwatirium, Muzeum Morskie oraz Południk „0”. Naszemu pobytowi towarzyszyła typowa angielska pogoda z przewaga słońca. Dodatkowymi ciekawostkami był przejazd Eurotunelem oraz przeprawa promowa. Zmęczeni, ale zintegrowani, pełni wrażeń wróciliśmy w sobotę po południu do Praszki.