„Wykręcili” trzecie miejsce w kraju!!!

W dniu 14.12.2019 r. w Piasecznie odbył się finał krajowy VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Jedna z naszych drużyn „SZTORM TEAM” w składzie Rafał Kinach i Mateusz Kinach wraz z opiekunem Jackiem Wiśniewskim, zdobyła trzecie miejsce w kraju! Droga na szczyt nie była łatwa, gdyż w eliminacjach regionalnych w Kędzierzynie Koźlu nasza ekipa pokonała 30 drużyn, a w całej edycji turnieju wzięło udział ponad 200 drużyn! (w kategorii szkół ponadgimnazjalnych). Świetne wyniki osiągnęły również dwie inne nasze drużyny: TURBO TEAM w składzie Zachariasz Adamus, Amadeusz Rzepka, Dawid Mieszała oraz GENTELMEN TEAM w składzie: Amadeusz Panek, Kacper Sitek i Przemysław Grzybek, które dodatkowo pomagały w budowie stanowiska do badań przygotowanych turbin. Gratulujemy wszystkim trzem drużynom! Oprócz tego wielkie podziękowania należą się  dla panów: Pawła Hombka, Marcina Adamusa, Marka Rzepki, Floriana Mieszały, Mariana Kaczmarka, nauczycieli: pana Arkadiusza Felisiaka i Marcina Felisiaka oraz dyrektora szkoły Lechosława Barosa za pomoc w urzeczywistnieniu projektów turbin. Szczególne podziękowania należą się również panu Antoniemu Polakowi (firma POLAN z Praszki), który nieodpłatnie przekazał na rzecz naszej szkoły specjalną rurę (ø50, dł.2m) do budowy stanowiska pomiarowego! Mamy nadzieję, że doświadczenia naszych ekip zaowocują jeszcze lepszymi wynikami w przyszłości!