SPORTOWA 8 – ZAKOPANE – PADŁ REKORD 23 KM W JEDNYM DNIU !!!

12 – 14 kwietnia 2023 r. odbyła się trzydniowa wycieczka krajoznawcza do Zakopanego uczniów naszej szkoły.

Wyjechaliśmy w środę rano z Praszki. Po drodze tradycyjnie zwiedziliśmy Jasna Górę w Częstochowie, modliliśmy się w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i wyruszyliśmy w kierunku Zakopanego. Dojechaliśmy szczęśliwie i w pierwszym dniu zaczęliśmy naszą przygodę: spacerowaliśmy ulicą Kasprusie i poszliśmy dalej Drogą pod Reglami, która zaprowadziła nas pod Wielką Krokiew. W trakcie wędrówki mieliśmy małe wyzwanie, w śniegu weszliśmy pod górkę do Doliny Ku Dziurze i podziwialiśmy piękną jaskinie, w środku której było naprawdę bardzo fajnie. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do pensjonatu gdzie po obiadokolacji odbyły się turnieje sportowe.

W drugim dniu program wycieczki mieliśmy bardzo napięty i owocny. Po śniadaniu zeszliśmy z Gliczarowa Górnego do Krzyża Grunwaldzkiego w Poroninie. Potem przez Suche i Ząb (najwyżej położoną wieś w Tatrach) dotarliśmy do Gubałówki. No nie było to takie łatwe, pokonaliśmy ostro pod górę 10 km. Mieliśmy super wspaniałą pogodę, szliśmy na ,,krotki rękaw” i wszyscy byliśmy naprawdę mocno opaleni.

No i piątek. Po smacznym góralskim śniadaniu znowu pojechaliśmy do Zakopanego. Tym razem mieliśmy wizytę w Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie obejrzeliśmy bardzo fajna prezentacje o Tatrach. Tradycyjnie zaliczyliśmy Krupówki i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Praszki.

Będziemy długo wspominać te piękne chwile, wspaniałe zintegrowaliśmy się między sobą, mieliśmy dużo ubawu i śmiechu – żałujcie, że z nami nie pojechaliście !!!

Uczniowie z klas 1TP, 1BR, 2A5, 2C5 no i oczywiście gwóźdź programu – cała klasa 3C5 oraz

Bogdan Borgul, Damian Paduszek i Mirosław Kowalczuk.