SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKAMI URZĘDU SKARBOWEGO

zdjęcia z USW naszej szkole odbyło się dwudniowe spotkanie uczniów klas czwartych z przedstawicielkami Urzędu Skarbowego w Oleśnie. Spotkanie miało charakter edukacyjno – szkoleniowy i było poświęcone głównie prezentacji obowiązującego w Polsce systemu podatkowego. W czasie trwania szkolenia szczegółowo została pokazana uczniom aplikacja do samodzielnego wypełniania zeznań podatkowych „e-deklaracje”. Pokazano cały proces wypełniania deklaracji, począwszy od uruchomienia aplikacji poprzez wypełnienie przykładowego zeznania podatkowego, aż do jego wysłania jej drogą elektroniczną. Ponadto w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Nie bądź jeleń, weź paragon” pracownice Urzędu przybliżyły młodzieży korzyści płynące dla Kraju z płacenia podatków.

Możesz również polubić…

Skip to content
%d bloggers like this: