„Sportowa 8” w słownych potyczkach „O Buławę Hetmańską”!

Zanim na dobre „rozkręcą się” nasze ferie, pragniemy poinformować społeczność Sportowej o wydarzeniu z minionego tygodnia. W środę 8 lutego pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXVII Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim „O Buławę Hetmańską” w Byczynie. Byli to: Tamara Antosik i Iwona Bukal z klasy IV B5, Błażej Gawłowski z klasy I MR oraz Czarek Kowalczyk i Kacper Wójcik z klasy I TG. Nasi recytatorzy prezentowali po dwa wiersze, w tym jeden o tematyce śląskiej lub napisany przez śląskiego poetę. Ogromne brawa dla całej piątki – pokazaliście, że uczniom z technikum nie jest obca również humanistyka. Szczególne gratulacje należą się jednak Kacprowi Wójcikowi, który zdobył wyróżnienie w kategorii szkół średnich oraz Tamarze Antosik, która wywalczyła dla nas zaszczytne drugie miejsce. Serdecznie Wam dziękujemy i zachęcamy do szlifowania recytatorskich talentów na kolejnych konkursach😊

Możesz również polubić…

Skip to content
%d bloggers like this: