SPORTOWA 8 – RIMINI – WATYKAN – RZYM – FLORENCJA !!! -relacja (zaległa) z wycieczki do Włoch

W dniach 14 – 20 czerwca 2024 roku młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Włoch. Celem wycieczki było poznanie kultury i zabytków tego kraju oraz kształtowanie zdolności językowych.
Rozpoczęliśmy naszą przygodę z Watykanu, który rzeczywiście robi wrażenie. Rozmach budynków, ozdób i ich wartość naprawdę wywoła zachwyt.
Od początku podróży wiedzieliśmy, że ”wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”, dlatego z utęsknieniem czekaliśmy na Wieczne Miasto – perełkę naszej wyprawy. Oczywiście na trasie naszej wędrówki nie zabrakło spotkania z kulturą i tradycją wiecznego miasta. Dotykanie antycznej kultury rzymskiej, jej budowli i wynalazków, przeniosło nas mentalnie w dawne dzieje. Nie da się przecież ominąć bez westchnienia rzymskiego Koloseum , Forum Romanum, Panteonu, Kapitolu czy fontanny di Trevi i słynnych Schodów Hiszpańskich.

Miłym punktem wycieczki na zakończenie naszej podróży była romantyczna Florencja, która jest jednym z ciekawszych miast w całych Włoszech ze względu na ogrom rzeczy wartych obejrzenia. Historia zarówno samej Florencji jak i florentczyków jest bardzo imponująca.

Młodzież mogła wybrać wśród 150 smaków i spróbować przepysznych lodów w Rzymie, posmakować włoskiej pizzy. Aktywnie spędziliśmy czas ze swoimi kolegami z ławki wylegując się na plaży w Rimini, zażywając kąpieli w promieniach słońca i wodach Morza Adriatyckiego oraz graliśmy w piłkę siatkową.
W te dni przemierzaliśmy trasę blisko 3500 km po uroczych zakątkach słonecznej Italii. Miło jest zdawać relację z czegoś, co zapamięta się do końca życia! Tak można bowiem śmiało powiedzieć o wspaniałym przeżyciu, w jakim mogło wziąć udział 47 uczniów ze Sportowej – w kraju pełnym zabytków i słońca, zamieszkałego przez niezwykle pogodnych mieszkańców i podziwiać bajeczną architekturę. Wrażenia z wyjazdu były bardzo pozytywne. Nauczyciele i uczniowie wrócili do Polski z uśmiechem na twarzy… z pewnością nie było czasu na nudę.
A czuwali nad nami Pani Beata Popczyk, Pani Marlena Nowicka, Pani Mariola Zadworna i Pan Mirosław Kowalczuk