Przygoda z Ludolfiną 😉

14 marca imieniny obchodzą: Jakub, Matylda oraz Afrodyzja, Afrodyzjusz, Afrodyzy, Bożeciecha, Eutychiusz, Ewa, Fawila, Leon, Leona, Łazarz, Piotr, Pamela, ale my – matematycy – wiemy, że brakuje tu jeszcze Ludolfiny! Bo przecież to światowy dzień wywołanej do tablicy, powszechnie wszystkim dobrze znanej. Jedynej i niepowtarzalnej. Ubranej w nieskończone rozwinięcie wszystkich cyfr systemu dziesiętnego, jakże tajemnicze, nieregularne i nieprzewidywalne… czy kogoś Wam to przypomina? 😉

Pisano o niej fraszki, wiersze poematy, malowano, ba… jest nawet film! Ale czy liczba Pi miała swoją sesję zdjęciową??? Nie? To już ma 😉 Prezentujemy Wam fantastyczne, niepowtarzalne i bardzo oryginalne prace konkursowe naszych uczniów, przygotowane na Światowy Dzień Liczby Pi. Oceńcie sami 🙂

Możesz również polubić…

Skip to content
%d bloggers like this: