Technikum Mechaniczne

Technikum Mechaniczne

 
W związku ze wzrostem złożoności współczesnych procesów wytwórczych wykonywanie zawodu technika mechanika wiąże się z koniecznością obsługi nowoczesnych urządzeń sterowanych cyfrowo oraz specjalistycznych programów komputerowych, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.
Gdzie się nie obejrzeć, towarzyszą nam w życiu maszyny. Praktycznie każda zawiera w sobie elementy mechaniczne i przy ich konstruowaniu, produkcji i naprawie uczestniczy technik mechanik. Stary to zawód, o bardzo długiej tradycji, jeden z najstarszych w historii przemysłu.
Jeśli lubisz posługiwać się różnymi narzędziami, naprawiasz urządzenia, ciekawi Cię jak one działają, jesteś pomysłowy, dokładny, masz wyobraźnię, nie przeraża Cię wysiłek fizyczny, to ten zawód jest dla Ciebie.

Zadania w zawodzie technika mechanika są różnorodne i zależą od wyuczonej specjalności i zajmowanego stanowiska. Do najważniejszych zadań zawodowych techników mechaników należą: montaż, naprawa, konserwacja i obsługa techniczna maszyn i urządzeń, a niejednokrotnie także organizowanie i nadzorowanie produkcji. Obowiązki technika mechanika to także sporządzanie kosztorysów i dokumentacji technicznej, wycenianie napraw oraz zakup części.
Uzyskując średnie wykształcenie i maturę zdobywasz jednocześnie zawód i tytuł TECHNIKA MECHANIKA – do wyboru specjalności:
1) Obrabiarki sterowane numerycznie – NOWOŚĆ
2) Obsługa i naprawa pojazdów samochodowych

Możesz również polubić…

Skip to content
%d bloggers like this: