Sportowa8 w Zakopanem

Sportowa8 w Zakopanem

17-19 kwietnia 2024r. odbyła się wycieczka krajoznawcza uczniów naszej szkoły do Zakopanego. po drodze zwiedziliśmy Jasną Górę w Częstochowie oraz zobaczyliśmy prezentację o Tatrach w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Program wycieczki był ciekawy i tym razem wyjątkowo ,,na luzie”. Zakopane przywitało nas pogodą, którą określiliśmy jako ,,cztery pory roku”. To pięknie świeciło słońce, to padał deszczyk, to prószył śnieg, a więc wyjście w góry nie byłoby bezpieczne i  postanowiliśmy tym razem nie kusić losu. Spod Wielkiej Krokwi udaliśmy się Drogą pod Reglami, podziwiając ciekawy wodospad na potoku Spadowiec. Tuż za nim znajduje się wejście do Doliny ku Dziurze. Na końcu Doliny ku Dziurze dotarliśmy do wnętrza tajemniczej jaskini, którą miejscowi nazwali Zbójecką Jamą. To jedna z 6 jaskiń w Tatrach, do których możemy wejść. Do jaskini Dziura wchodzi się przez niewielki 2 metrowy otwór, przez który przeciskamy się niczym małe myszki. Wejście wydrążone jest w potężnym skalnym murze, którego wysokość sięga ponad 50 metrów. Jaskinia ma 175 metrów długości, jednak do zwiedzania udostępnionych jest jedynie 50 metrowy odcinek. No i tradycyjnie – Krupówki – najsłynniejszy deptak w Polsce i reprezentacyjna ulica w Zakopanem – w samym centrum miasta. W ostatnim dniu wycieczki zaliczyliśmy Kraków ( Sukiennice, Kościół Mariacki oraz zabytkowe uliczki) i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

I jak zawsze wycieczka odbyła się w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze, wszystkim dopisywał dobry humor. To była prawdziwa integracja pomiędzy uczniami od pierwszej do czwartej klasy naszej szkoły. Czuwali nad nami nasze świetni opiekunowie: Pan Arkadiusz Felisiak, Pan Janusz Głąb i Pan Mirosław Kowalczuk.

Możesz również polubić…

Skip to content
%d bloggers like this: