NA PROMOCJĘ „PRZEŚMIEWNIKA” ZAPROSIŁA NAS AUTORÓW KLIKA

Dla ścisłości: autorów było dwóch – Marek Monikowski, twórca fraszek i innych utworów o charakterze satyrycznym, oraz Janusz Ochocki, rysownik, rzeźbiarz i po trosze muzyk. W piątek 6 października gościliśmy obu panów w naszej szkolnej bibliotece. Około 40-osobowa publiczność uczestniczyła w promocji tomiku „Prześmiewnik” z tekstami Monikowskiego i rysunkami Ochockiego. Sądząc po wybuchach śmiechu na widowni, słowo mówione i śpiewane chyba przypadło do gustu uczestnikom tego spotkania. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyczyni się choć trochę do „odczarowania” poezji, która młodzieży kojarzy się najczęściej z nudną deklamacją. A przecież to, co mądre i pouczające, niekoniecznie musi być poważne.
Organizatorki: Bogusława Kaczmarek i Maria Zadworna

[su_custom_gallery source=”media: 3288,3289,3290,3291,3292″ limit=”40″ link=”lightbox” target=”blank” width=”150″ height=”150″ title=”never”] [/su_custom_gallery]

 

Możesz również polubić…

Skip to content
%d bloggers like this: