Geografowie ze Sportowej na wycieczce edukacyjnej w Tatrach

8 – 10 maja odbyła się wycieczka edukacyjna w Tatry, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych rozszerzających geografię. Zaczęliśmy tradycyjnie od zwiedzania Jasnej Góry w Częstochowie i wyruszyliśmy w drogę do Zakopanego. Pierwszego dnia ,, na rozgrzewkę ” zaliczyliśmy Nosal, później zrelaksowaliśmy się odwiedzając Termy Zakopiańskie.

Drugiego dnia mieliśmy bardzo napięty grafik. Zaczęliśmy od zwiedzania pięknej wystawy i zobaczyliśmy prezentację multimedialną o Tatrach. I wyruszyliśmy w trasę. Przeszliśmy obok Wielkiej Krokwi, a Drogą pod Reglami doszliśmy do Jaskini ku Dziurze. Pogoda była cudowna, pięknie świeciło słońce, a więc postanowiliśmy ,,z buta” zdobyć Gubałówkę. Był to na prawdę duży wysiłek. W tym dniu, zrobiliśmy łącznie około 27 tysięcy kroków i pyszna obiadokolacja zrekompensowała nasze trudy ☺ Mieliśmy świetny hotel na Olczy w Zakopanem, który zrobił na nas dobre wrażenie.

W ostatnim dniu wycieczki zwiedziliśmy Kraków i zachowaliśmy w pamięci wiele cennych wspomnień.

W czasie wycieczki zdobyliśmy dużo praktycznej wiedzy, która z pewnością nam przyda się w przyszłości. Wycieczka odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze. Czuwał nad nami i szkolił nas nasz nauczyciel geografii Pan Mirosław Kowalczuk ☺

Możesz również polubić…

Skip to content
%d bloggers like this: