Prezentacje uczelni czy targi edukacyjne

Drugi semestr dla uczniów klas IV technikum to ostatni etap nauki w naszej szkole. To intensywny czas przygotowań do ostatnich egzaminów, matury, ale również czas ważnych decyzji życiowych. Wielu absolwentów technikum mając w ręku dyplom zamierza podjąć pracę, ale liczna grupa chce kontynuować naukę. Jaką wybrać uczelnię? Z jakim miastem związać kilka kolejnych lat życia? Uczyć się na studiach stacjonarnych czy zaocznych, jednocześnie pracując?
To są często nurtujące ich pytania.
Aby odpowiedź była łatwiejsza, corocznie organizujemy wyjazdy na Salon Maturzystów, targi edukacyjne, a także zapraszamy przedstawicieli uczelni do naszej szkoły. W trakcie bezpośredniego spotkania uczniowie mają możliwość zapoznania się z ofertą uczelni, poznania warunków rekrutacji, możliwości rozwijania swoich zainteresowań, a także poznają ciekawostki z życia studentów.
W ostatnim czasie gościliśmy przedstawicieli kilku uczelni m.in.:
• Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu (http://www.wsb.pl/opole/)– studenci z WSB z Opola oprócz prezentacji uczelni przeprowadzili dla uczniów warsztaty na temat „Autoprezentacja w sieci” i „Cyberprzestępstwa”.
• Społeczna Akademia Nauk w Łodzi (http://www.san.edu.pl/)– przedstawiciele filii w Sieradzu i Zduńskiej Woli nawiązali z nami współpracę, w ramach której pod koniec marca w klasach II i III odbędą się zajęcia na temat zarządzania czasem prowadzone przez Panią dr J. Wiśniewską-Mikosik, a w przyszłym roku zorganizujemy wspólnie targi edukacyjne w naszej szkole.
• Politechnika Opolska (http://www.po.opole.pl/)– Wydział Ekonomii i Zarządzania –Monika Terlińska i Kinga Zacha przedstawiły ofertę promocyjną uczelni.
• Politechnika Częstochowska (http://www.pcz.pl/)– Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz European Faculty of Engineering – wraz z przedstawicielami uczelni przybył gość specjalny… łazik marsjański, który obok drukarki 3D wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Podczas prezentacji przedstawiono:
 ofertę studiów na uczelni oraz wydarzeń organizowanych przez Politechnikę dla szkół średnich
– dr inż. Tomasz Jaruga z Instytutu Technologii Mechanicznych WIMiI,
 międzywydziałowe studia European Faculty of Engineering (EFE – http://efe.pcz.pl) – dr inż. Maciej Marek z Instytutu Maszyn Cieplnych WIMiI,
 osiągnięcia Koła Naukowego Projektowania Urządzeń Mechatronicznych i Maszyn WMiI – studenci, Panowie Radosław Krawczyk i Grzegorz Cichoń.
Oprócz wymienionych prezentacji miał miejsce również pokaz łazika marsjańskiego „Infinity”, który przeprowadzili studenci z Koła Naukowego Projektowania Urządzeń Mechatronicznych i Maszyn WMiI, którzy w maju 2015 roku zajęli 6. miejsce w konkursie University Rover Challenge w Stanach zjednoczonych. Uczniowie mogli również zobaczyć drukarkę 3D w technologii FDM, którą zaprezentował mgr inż. Michał Modławski z Instytutu Technologii Mechanicznych oraz kamerę termowizyjną i polaryskop do badania naprężeń w wyrobach z tworzyw przeźroczystych, zaprezentowane przez mgr inż. Mateusza Chyrę z Instytutu Technologii Mechanicznych.
Informacje o wizycie można znaleźć na:
– na stronie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki http://wimii.pcz.pl/pl/gallery
– na Facebooku – na stronie EFE https://www.facebook.com/EFE.CUT/
– na Facebooku – na stronie PCz Rover Team https://www.facebook.com/pczroverteam/

IMG_1126 IMG_1114 IMG_1104 IMG_1095

IMG_1068

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Możesz również polubić…

Skip to content
%d bloggers like this: